Červen 2008

Eurostroj Rally Tišnov 2008

26. června 2008 v 11:30 | yllar |  Story
Na Tišnov se jako každý rok nechystám jako divák, ale jako pořadatel, protože náš Rally klub tuhle soutěž pořádá stejně jako vyškovskou Bottcher Rally. Dostali jsme na starosti rz Synalov stanoviště za vesničkou Synalov u kolchozu (kdyby někdo nevěděl co to je, tak je to JZD).
Na soutěž sem se dostal o den dříve, jelikož bylo potřeba určité věci nachystat a projít menším školením ohledně vysílaček a všech věcí kolem. Ubytovaní jsme byli v chatkách poblíž vesničky Doubravník nic extra, ale lepší než venku pod stanem.
Ráno slíbená snídaně nikde, místo ní odjezd na benzínovou pumpu na mou ranní potřebu, kterou je kafe! Poté odjezd na rz nachystat tabule označující náš radiobod, zamlíkování a zkouška spojení. Pak už jen čekání na průjezd delegátů a dalších činovníků.
Předjezdci a už se jelo. Pepa semiš a Kaja Trojan jako vždy bokem a s úsměvem v tváři. Skoro každý bohužel u našeho radiobodu šel na brzdy, protože itinerář prý nebyl správně vytištěn a jezdce mátl.
Celá rz probíhala v poklidu až na jednu rakouskou posádku, která v Synálově buchla do obrubníku a zrodil sem ji defekt, o kterém asi netušila a po průjezdu kolem nás letěla ven z tratě naštěstí se vyhrabala zpět sama, než jsme k ní doběhli. (stejně by nám nerozuměli :-)) ).
Druhý průjezd začal deštěm, takže to lítalo ještě víc než na předešlém průjezdu. Sem tam trochu víc do meze, ale jinak v klidu a pohodě. Po 10 posádkách bylo sucho.
Na třetí průjezd opět sprchlo, ale ne tolik, jak na ten druhý, ale i tak se bylo na co dívat, sice ze stejného místa, ale nedalo se nic dělat. Mě osobně nejvíc překvapil mladý stále se zlepšující a zrychlující Honza Šlehofer a samozřejmě Pepík Peták, kterému chci tímto poblahopřát k už druhému vítězství v tomto roce.
Nakonec se vše uklidilo, mlíko smotalo a jelo se na ředitelství vyřídit potřebné papíry. Cestou domů zastávka v brně in KFC fast food. (mňam)
Na konec chci říct, že těch rally je poslední dobou nějak moc a ne každý zvládne a chce být každý víkend pryč, proto prosím Fas na příští rok dejte každou rally aspoň ob týden... :-))


Story Rally Hustopeče 2008

10. června 2008 v 13:42 | yllar |  Story
Po nedlouhé přestávce po Rally Bratislava jsme se vydali na horké a prašné Hustopeče.
Nejdřív bylo na programu projetí rz Divácká, kde jsme v jednom kopečku málem odpálili spojky našich přibližovadel. Musím říct, že tratě jsou moc nádherné a předčí mnoho jiných soutěží! Na této rz jsme si vyhlídnuli jedno rychlé uskákané a šotolinové místečko. Tam jsme zůstali a udělali jsme moc dobře, protože to, co tam podle mě předvedl Honza Kopecký bylo až neuvěřitelné. I když se takhle jezdí ve světě normálně pro nás je to šíleně rychlé a až precizně čisté. Stejné průjezdy ještě předvedly Kresta, Pech, Jarin, Valda.
Po rz se pěkně setmělo a příjemně ochladilo, což nám sedělo přímo do plánu, který zněl: po prvním průjezdu zpět k autu, rozdělat gril oheň a něco dobrého si ugrilovat.(především se bavit :-))) A tak se i stalo.
Na druhý průjezd tou samou rz jsme šli jen kousek od našich aut do lehké pravé zatáčky na vytočenou pětku ( možná šestku.. ). Brutální průjezdy s krásnou světelnou atmosférou nemají prostě chybu. Průlet ,tuším Štajfa, zapříčinil odlet pneu, které byly uvnitř zatáčky. Kdyby nebylo pohotového Forda, který si i přes všudypřítomnou tmu všimnul pneu přímo uprostřed cesty, mohlo to pro další posádku dopadnout přinejmenším výletem mimo trať.
Po posledním závoďákovi, jsme se vydali směr benzinová pumpa někam do Hustopečí na obvyklé hygienické potřeby a hlavně pro program s mapama, který sem bohužel zapomněl doma. Poté následoval odjezd na ranní rz, kde jsme si chtěli najít místečko na spaní. To jsme našli pod letmým cílem rz Bořetická, kde se nám podařilo jít spinkat až něco kolem čtvrt na 5 ráno, kdy už nádherně svítalo.
Ráno na rz jsme potkali reprezentanty z našeho Hanáckého Rally Klubu - Přemu Šebestu i s jeho bráchou Michalem a navigátorem Martina Knesla panem Blisou. Je pravda, že na téhle rally se šotolinou nešetřilo. Jeden pěkný uskákaný úsek byl zrovna nad letmým cílem rz Bořetice, průjezdy bokem napřed. Fiala ztráta zadního nárazníku po defektu levého zadního kola a následné vrácení lidem pravděpodobně z teamu.
Jako další rz jsme zvolili měřený úsek Kurdějov, kde bylo rychlé esíčkové klesaní k vesničce Nikolčice. Pěkné, rychlé prostě palby jako vždy od všech předních jezdců ale i od těch vzadu, prostě pěkná podívaná.
Na poslední rz, která se nám stala rz Hustopečská jsme tak moc vyhlíželi déšť z přicházejících mraků, až se z toho udělalo ještě větší dusno než bylo a se sladkým pitím o teplotě nejméně 50°C se to opravdu těžko překonávalo a přitěžovalo ještě to, že nebylo, kde se před tím parnem aspoň na chvíli schovat. Jeden jediný stín široko daleko byl za autem České Televize, kde se nás 6 skoro nevlezlo. Byli jsme na známém úseku Barvíka, který si to zde skočil do vinic po mávání na helikoptéru Mediasportu. I tento rok bohužel nezůstal plotek do vinice netknutý, vzal ho s sebou Jirka Volf, který si po tomto incidentu poranil nepříjemně páteř. Na poslední rz to nebylo na dlouhé koukání. Dojelo pouho pouhých 25 posádek, což poukazovalo na kvalitní, těžkou a zrádnou trať.
Hustopečská soutěž se nám velmi líbila (až na to vedro) a proto se na ní příští rok rádi vrátíme.
Text: yllarE
Úpravy a korekce: Katharin.a

Rally Tišnov 2008

9. června 2008 v 11:28 | yllar |  Foto
Story tu bude snad taky i když jsme dělaly radiobod.... :-))

Rally Hustopeče 2008

9. června 2008 v 11:25 | yllar |  Foto
Story snad později je toho teďkom moc... :-))