Květen 2008

Story Bratislava Rally 2008

29. května 2008 v 12:32 | yllar |  Story
Po velkém plánování Rally Posázaví se jsme se nakonec rozhodli, že pojedeme na bližší soutěž na Slovensko, která paradoxně byla od nás z domu blíž než to Posázaví. Vydali jsme se na Slovnaft Rally Bratislava. Sice nebylo tolik přihlášených jako na už zmiňovaném posázaví, ale zase bylo kvalitnější.
Brzy ráno 24. května jsme se vydali směr Bratislava. Po cestě jsme ještě zakoupili slovenskou dálniční známku, bez které bychom se tam po starých silnicích našich sousedu asi nedostali. Na rz, kterou jsme měli předem vytipovanou ,jsme přijeli až nezvykle brzy. Jednalo se o rz, kde byl asi 600 metrový úsek šotoliny, který nabízel pěkné sportovní zážitky, ale ty se bohužel nekonaly. Po asi 4 hodinovém kecání, spaní a čekaní na start rz rohožník jsme se konečně dočkali.
Rz nás ale docela v prvním průjezdu zklamala - Drotár jel na blinkry, Grzyb nic moc, Béreš jakš takš. Jediný, kdo tam jel s nasazením byl náš Jarin Orsák. Možná jsme doplatili na to, že ta šotolina byla spíš pro traktory než pro zavodní auta s nízkým podvozkem, která tam spíš dělala radlice, které plužily a plužily.
Ještě jsem se zapomněl zmínit na zvláštní pořadí jezdců a předjezdců, které se tam odehrálo asi 10 minut před závodem. Na trati se ukázalo startovní číslo 00 za ním 0 a pak už to frčelo. Asi po 10 závodních autech se ukázaly tři nuly, z čehož jsme byli všici v šoku, kde se vůbec vzal mezi závoďáky.
Druhý průjezd tou samou rz už byl o poznání lepší. Našli jsme si krásný protáhlý vracák, kde to vypadalo, že budou jezdit dveřmi napřed. Po projetí předjezdců už ve správném pořadí, jsme každý šel na svoje místo a těšil se, co se bude dít. Projel Drotár, krásně efektně rychle, ale pak to přišlo. Blížil se Grzyb, na kterého jsem se také těšil, protože má krásné průjezdy, ale bohužel nezklamal a uštědřil mi po ještě lepším průjezdu než Drotár z WRC kámen do objektivu. Spadla mi slza, ale fotil jsem dál. Výhoda byla jediná a to, že jsem byl v lese, kde nebylo až tolik světla takže to na fotkách nebylo znát, ale jakmile jsem se ukázal sluníčku, tak to házelo pěkná prasátka!
Po tomto průjezdu rz rohožník jsme se vydali zpět někam blíž k autu, aby byl možný rychlejší přesun k rampě u Shopping Palace v Bratislavě. Po cestě jsme ještě narazili na jednu posádku, která si to zamířila místo do cíle rz mírně do stromu, který je držel před spadnutím z asi 15 metrového srázu. Lidi tam skoro žádní nebyli, takže jsme se museli pokusit to zvládnout sami pomocí pořadatelů, auta a tažným lanem zmiňovanou posádku vytáhnout. Podařilo se.
Na poslední průjezd rz jsme zůstali kousek od auta na letmém cílu této rz. Místečko krásné skoro až u trati až mě mrazilo v zádech z té blízky. Na úplně první auto, kterým byl Drotár s jeho Octavií wrc asi hooodně dlouho nezapomenu, takovej sešup jsem asi ještě nezažil a myslím, že podle reakcí asi i lidé kolem ne. Zbytek pole se mi po tomhle zážitku zdál pomalým závodem, i když to tak asi nebylo.
Po asi 20 autech se vydáváme směr auto a jedeme do Bratislavy na vyhlášení. V Bratislavě jsme se pěkně párkrát zamotali než jsme našli to obchodní centrum, ale nakonec se podařilo. Na rampě a v její blízkosti jsme potkali par lidí od nás z ČR, zejména media ,jak foto, tak video specialisty. Vyhlášení pěkné, ale zdálo se mi, že bylo nějak málo lidí, jako by o to nebyl zájem nebo co... tím naše putovaní končí opět v našem rodném městě Vyškov.
Text: yllarE
Úpravy a korekce: Katharin.aRallye Český Krumlov 2008 by Evžen

22. května 2008 v 11:51 | yllar |  Video
Tak je konečně opět na světě trochu to trvalo ale podařilo se.


Foto Rallye Český Krumlov 2008 by yllarE

14. května 2008 v 22:21 | yllar |  Foto
Konečně sem si našel nějaký ten čásek a upravil fotky z překrásného i když deštivého Českého Krumlova.

Rallye Český Krumlov (story)

7. května 2008 v 11:50 | yllar |  Story
V pátek 2. května 2008 jsme se konečně poprvé dostali do Krumlova , na který jsme se těšili už aspoň 5 let! Soutěž je to pěkná o tom žádná! Ale bohužel bych řekl, že jsme doplatili na nepřipravenost a nemožnost projeti RZ!
Na samotnou soutěž jsme naplánovali výjezd z domovů asi kolem 13 hodiny s tím,že pojedeme až na páteční 3 rz Ján (dřívější by se asi nestihla).To by jsme nebyli my,kdyby jsme na něco nezapomněli. Hned na začátku zapomněl Evžen jídlo doma v lednici, takže se ještě před vjezdem na D1 točilo zpět. I když to vypadalo, že nestihnem ani průjezd rz Ján, nakonec to vyšlo.Na rz Ján jsme se usídlili nejdřív na místě, kde byla i Česká Televize kousek před známým esíčkem přes hlavní silnici. Průjezdy pěkné, rychlé ale nebylo to jaksi ono.
Po doporučení jednoho z pořadatelů jsme si kousek šlápnuli do kopce s tím, že je tam pěknější a rychlejší místečko i údajně s menším skokem, ale nebylo! Po cestě přes louku jsme potkali akorát pár kravských lejn :-))!
To už jsme u druhého průjezdu té samé rz konečně na tom skoku za menší vesničkou,kde u jednoho malého rybníčku měli asi nouze o žáby tak si pořídili něco,co vydávalo žabí kvákání (ve tmě nebylo vidět, co přesně to bylo) ! :-)) Skok byl, ale nějak moc mě neuchvátil. Byl potmě, skákalo se, ale ne moc. Zato byla pěkná zima a v dálce už bylo jasně vidět, že ten večer spadne voda a bude vybuřovat!
Po této rz jsme se vydali projet celou RZ Slavkov,ale to už lilo pekelně, jako z konve! Po projetí jsme si určili pro příští den za místo krásné,pravé,ostré odbočení u dřevěných klád. Tam jsme ale stejně druhý den nešli :-) Po nočním průzkumu jsme si jeli hledat místečko na poklidné spaní, které jsme našli nedaleko na louce. O pořádné zbystření se ještě ten večer postaral Evžen projetím obrovské kaluže s otevřeným oknem, na které údajně zapomněl (posádka vzadu to pořádně schytala)!! Na louce byla pořádná zima, ale přežili jsme to. Ranní probuzení do mlhy bylo pro mnohé z nás udivující (někteří nevěděli, co se to vlastně děje :-)) ).
Po ranní hygieně na nedaleké benzínové pumpě se vydáváme na rz, kde nacházíme pěknou kaluž přes cestu a doufáme,že ji nikdo jiný nepostřehl! A to už se mi konečně líbilo a bylo se na co koukat. První 3 ze špičky (Kresta, Pech, Valda) průjezd zatáčkou s kaluží brali středem, takže žádná stříkající voda se nekonala. Až průjezd Odložilíka a Šlehofera mi pořádně spravil chuť!! Po projetí špičky a těchto borců se vydáváme směr,,levá kosa´´.Po cestě potkáváme Aleše Trhlíka, od kterého se dozvídáme, že to přesně v téhle kose Odložilík hodil na boudu a naštvaně povídá,že u něj nebyl!
Po doporučení Aleše přejíždíme na rz Kohout na skok u kapličky, kde to prý stojí za to. Hned na začátku rz špatně doskočil Karel Trojan, který urval kolo a prorazil něco, z čeho mu následně utekl olej přímo na trať! Projely asi 3 závodní auta, které měly co dělat, aby své závodní náčiní udržely na cestě. Bohužel pro pana Chvojku, který to nezvládl a po skoku najel do pravé následně levé, jel bokem přesně na strom, který jak známo nikdy neuhne! Naštěstí se vše obešlo bez zranění a to je hlavní! Na neštěstí pro nás byla RZ zrušena, a proto byl nutný přejezd zpět na RZ Slavkov. Tam se nám opět nevedlo s výběrem místa. Chtěli jsme se podívat na místo, kde se nacházela ta naše osudná noční kaluž, která se podle Evžena nacházela asi 500 m od místa, kde jsme parkovali, ale nebylo tomu tak. Bylo to asi 4x tolik a to už jsme neušli, protože nebyl čas, do startu zbývalo asi 10 minut. Zůstali jsme v nepříliš zajímavé pravé zatáčce, kde nebylo nic moc k vidění a taky to pak tak vypadalo s atmosférou mezi námi, která byla sem tam vražedná! RZ jsme tak nějak shlédli a občasným popocházením jsme se dostali až k místu, kde stál náš dopravní prostředek. Zde jsem měl možnost být blízko u trati a vychutnat si ohlušující zvuk Tenklova BMW M3!!
Když už jsme byli tak daleko od domovů, tak jsme se vydali přímo do Českého Krumlova obdivovat památky a krásy tohoto nádherného města, škoda jen toho, že sem nějak zapomněl pořádně prostudovat informace o vyhlášení a nezůstali jsme na večerní oficiální vyhlášení v Jelení Zahradě, kde byla mimo jiné určitě super atmosféra a ohňostroj!
Rally to byla pěkná, ale příště to bude chtít líp naplánovat! A teď pro pořadatele nejen téhle soutěže: nám fanouškům by moc pomohlo, kdybyste místo fotek diváckých míst udělali z každé rz onboard a umístili ho na web klidně až 3 dny před startem. Podle mě by to moc pomohlo s výběrem míst a zbytečnému hledání hlavně pro ty, co jsou z dálky jako třeba my!
End.
Text: yllarE
Úpravy a korekce: Katharin.a