Leden 2008Story of the Janner Rally 2008

7. ledna 2008 v 11:43 | yllar
Přečtěte si tento text se mnou a poté zapřemýšlejte, jaký by jste mu dali nadpis. Já navrhuju něco jako "Crazy Day " (pro slabé angličtináře - překlad by zněl Bláznivý den) nebo "Jak se během pár hodin dá přesednout z Peugeotu 405 do Škody Superb". Avšak nečekejte nějaký návod pro zloděje nebo něco podobného, jedná se pouze o jednu cestu moraváků na rakouskou Jänner Rallye.

Začalo to nenápadně. Brzký ranní sraz, před kterým někteří nešli spát vůbec, jiným zazvonil budík po 3-4 hodinách od ulehnutí. Jelo se dvěma auty, Octávku řídil Evžen a Peugeot 405 Dum. Přes jedno či dvě špatné odbočení a tanec ve stylu Samby v namrzlém esíčku jsme se statečně dostali na hranice, kde jsme podle očekávání již nemuseli ukazovat cestovní pas. Cesta měla pokračování dál po určené trase, ve směru Horn - Zwettl. Zde došlo k chybičce, když jsme zapoměli kousek za Zwettlem odbočit na Rappotenstein a pokračovali jsme dál po hlavní silnici na Freistadt, kde jsme se nakonec i ocitli. Následovala rychlá válečná porada, kde se rozhodlo, že už asi start erzety 13 Pierbach - Mötlas budeme stíhat na chlup, a proto se rada starších rozhodla navštívit radši test číslo 14 k cíli u obce Unterweissenbach, kde si našel každý své místo a užíval si krás zimní rally.
Po průjezdu celého startovního pole jsme se vydali na další cesty za poznáváním rakouských krajů. Pokračovali jsme k městečku Bad Zell, avšak asi na polovině cesty se Dumovi rozsítila na palubovce kontrolka. Bohužel neukazovala nedostatek nafty, který by se dal vyřešit, ale značila problém s dobíjením. Po pokusu o rychlý zásah zde přítomných automechaniků SmS Teamu, se už vozidlo nepodařilo rozjet. Ručička na hodinkách neúprosně poskakovala směrem k jedné hodině odpolední, a proto se osazenstvo Evženova auta odebralo sledovat další dva měřené úseky a skupina pěti lidí (Dum, YllarE, Katka, Tomáš a Marťa), začala akčním způsobem řešit možné způsoby dostání se domů.
Žhavili se telefoní dráty jako o život, že takovou zátěž nepamatuje snad ani telefonní ústředna na Pražském hradě. Po dohodě jsme v řešení tohoto problému pokračovali u viermal espresso mit milk und einmal bier v nedalekém Gasthausu. V příjemném prostředí rakouské hospůdky jsme byli snad tak dlouho než se čtyřikrát protočily fotky (což bylo asi dvě hodiny) okolí, na obrazovce zavěšené na zdi. Po této době hrozilo, že Yllarovo kručení v žaludku přejde i na ostatní, a tak se posádka odebrala zpět k autu na svačinu a čekat na přivolanou odtahovku z ČR. Ihned po začátku svačinové přestávky se vrátil Evžen ve stříbrném šípu zpět k nám. Odtahová služba bohužel předem nahlašovala že uveze jenom čtyři lidi, proto byl chudák Yllare nucen odevzdat to nejcennější co ssebou měl, tedy Katku do rukou Evžena, aby ji bezpečně dopravil do tepla domova. To už nám zbývalo "pouze" dvě a půl hodiny čekání. Někteří si z lehka pochrupovali, ač to moc dobře něšlo přes velkou zimu v autě a pravidelný průjezd silničářů, kteří každých patnáct minut prosolovali silnici. Jiní klábosili, až se jim doslova od huby kouřilo a poté došlo ještě na poslech libých tónů pop music.
Padlo půl krabičky cigaret, které jsme museli přikoupit (za 4 eura) ve výše zmiňovaném pohostinství, a v tom jsme spatřili auto s vozíkem - naši záchranu. Snad čtvrt hodinky trvalo natlačení Peugeota na vozík a připevnění. Usedli jsem do Škody Superb s krásně vyhřívanými sedáky a ďábelskou jízdou se řítil Honza (řidič odtahovky) cestou necestou směrem na Huštěnovice, až blinkry z toho neustálého předjíždějní nestíhali blikat. Ještě před usednutím jsme zjistili, že nám uchází pravé přední kolo, proto jsme celou cestu očekávali výměnu pneu na kterou naštěstí nedošlo a v pořádku nás dopravil před brány Dumova rodinného domku.
Tady dům zaplatil nekřesťanský peníz a zbývala poslední část cesty. Posledním poslaním bylo, aby Dum s Marťou dopravili Yllara před jeho panelákový vchod, což se zdárně podařilo, tím bylo naše více než 26 hodinové cestování u konce a každý spal na svojí staré rozvrzané postýlce.

Video z této nečekaně dlouhé cesty zde....

Video Az Pneu Rally Jeseníky 2007 by Evžen

4. ledna 2008 v 15:52 | yllar |  Video
Po dlouhé době došlo na návrat Rally Jeseníky na světlo světa. Dříve slavný závod se po letech vrátil do českého mistráku a bylo to panečku povzdvižení. Okolí Šternberku touto událostí žilo a my z SmS Teamu jsme chtěli být u toho. Dobrá věc se podařila, a proto Vám teď můžeme nabídnout videa. Sice s mírným dvouměsíčním opožděním, ale co se dá dělat. Některým to trvá i devět měsíců než z nich vyjde něco dobrého:-).


Videa SmS Teamu by Evžen

3. ledna 2008 v 11:44 | yllar |  Video
Máme tu zimu, přípravy na rakouskou Jänner-Rallye už jsou hotové a tak nám ještě zbyl nějaký čas na přerovnání pár souborů v počítači. O tom, že je jednou za čas dobré si udělat pořádek i v této drahé, ale dost dobré bedničce jsme se přesvědčili i v SmS Teamu. Jak jsme byli zapálení do přehrabování se v souborech, tak jsme zjistili, že máme v komplech skutečný poklad v podobě videa z několika závodů. Dáváme Vám sem odkazy na pěkné videa, které natočil SmS Team mimo jiné třeba na Valašské Rally nebo na Horácké Rally v okolí Třebíče, kde jsou vždy pěkné závody a když je pěkná rally, tak jsou i parádní záběry.

Text: Dominik Čevela